Warning: include(config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/index.php on line 8

Warning: include(config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/index.php on line 8

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/index.php on line 8

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/index.php:8) in /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/wp-content/themes/radijasmes/warp/systems/wordpress/src/Warp/Wordpress/Helper/SystemHelper.php on line 482

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/index.php:8) in /var/www/vhosts/technoera.lt/subdomains/mes/httpdocs/wp-content/themes/radijasmes/warp/systems/wordpress/src/Warp/Wordpress/Helper/SystemHelper.php on line 482
SVEIKATOS VALANDĖLĖ » Podcast Series » MES
6464
128128
256256
Radijas laikinai neveikia

Kodėl atsiranda pelėsis ir kaip su juo kovoti?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pelėsis“

Pelėsių grybeliai – tai mikroskopiniai augalai – parazitai. Jų sporos, kaip ir žiedadulkės, pernešamos oru. Pelėsis susiformuoja kolonijomis drėgnose, nevėdinamose ir šiltose patalpose. Patekusios į tinkamas sąlygas per kelias valandas sudygsta ir greitai išaugina naują pelėsio koloniją. Pelėsiai į aplinką išskiria ir nuodingų, sveikatai pavojingų medžiagų, jie yra įvairių mikozių sukėlėjai. Dėl savo labai paprastos sandaros pelėsių grybeliai turi savybę augti praktiškai ant bet kokios organinės medžiagos.

Pokalbis apie pelėsį, jo dauginimasį, žalą organizmui bei kaip su juo kovoti, su Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Rūta Pugačiauskiene.

Ar gimdos kaklelio vėžys yra užkrečiama liga?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gimdos kaklelio vėžys“

Daugelis moterų nejaučia jokių ikivėžinių pokyčių ar simptomų ir net neįtaria, kad gimdos kaklelyje išsivystė ankstyvų stadijų vėžys. Kol vėžys neišplinta į kitus audinius ar organus, paprastai nebūna jokių simptomų. Tačiau simptomų gali atsirasti ir dėl kitų ligų, ne tik dėl vėžio.

Pokalbis apie gimdos kaklelio vėžį ir vakcinas, skirtas apsisaugoti nuo jo, su Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Rūta Pugačiauskiene.

Žiedadulkių dienoraštis, žiedadulkės ir šienligė

Šienligė, alerginis rinitas  – žiedadulkių sukelta alerginė liga, kuri atsiranda dėl padidėjusios organizmo reakcijos į augalų žiedadulkes.

Pokalbis apie žiedadulkes, alergenus ir šienligę su Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Rūta Pugačiauskiene.

Daugiau apie žiedadulkių dienoraštį galite sužinoti Šiaulių Universiteto tinklalapyje http://ekomokslas.lt/ziedadulkes/prognoze/

Pokalbis apie melanomą

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „odos vėžys lietuvoje 2009“

Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma, tačiau anksti nustačius ligą, išgydyti galima apie 97% pacientų. Melanomos atsiradimui, kaip ir kitoms odos vėžio rūšims, svarbus yra UV spindulių poveikis. Melanomos atveju reikšmingas ne kaupiamasis (kumuliacinis) UV poveikis, o UV spindulių sukelti ūmūs nudegimai pūslėmis, nuolat pasikartojanti intensyvi UV spinduliuotė.

Pokalbis apie melanomą su Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Rūta Pugačiauskiene.

Pokalbis apie tatuiruotes

Tatuiruotė – amžinas piešinys ant kūno. Žodis tatuiruotė kilęs iš polinezietiško žodžio tatau. Tatuiravimas – įvairių nenutrinamų ženklų ant kūno įamžinimas mechaniniu būdu: pjaunant ar badant odą ir į žaizdeles įtrinant dažų arba po oda įšvirkščiant dažomosios medžiagos.

Pokalbis apie tatuiruotes ir ką reikia žinoti planuojant jomis pasipuošti su Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Rūta Pugačiauskiene.